Kajka a Mimi z Karviné

Karolínka

Poslední foto

Kajka a Mimi

Jmenujeme se Karolínka a Miriamka, narodily jsme se 26. 5. 2009 a nyní bydlíme v Rychvaldě nedaleko Ostravy. Naše malá tělíčka nás ještě stále neposlouchají. Zatím ještě neumíme mluvit, neumíme se samy pohybovat, najíst se, léčíme se na epilepsii a trápí nás i oboustranná nedoslýchavost. Lékaři naše onemocnění přiřazují ke kategorii dětská mozková obrna.

K lékařům, do obchodu nebo na procházku se dostaneme jen pomocí speciálních rehabilitačních kočárků. Díky naslouchadlům máme konečně šanci slyšet hudbu a hlas naší maminky.

Máme obrovské přání: chceme se naučit chodit, mluvit a dělat všem radost. Ale na to, aby nás nožičky a ručičky poslouchaly, potřebujeme absolvovat intenzivní a účinnou rehabilitační léčbu ve speciálním stabilizačním oblečku. Terapeuti nás při rehabilitaci trpělivě učí, jak máme správně trénovat svaly a držet tělo, učí nás lépe vnímat okolní svět. Léčba je však velmi drahá a my ji potřebujeme absolvovat několikrát ročně. Bohužel ji nehradí žádná zdravotní pojišťovna. 

Nejlevnější samoplátecký program KLIM –THERAPY v Klimkovicích při využití příspěvkové léčby stojí na čtyři týdny 47 200 Kč pro jedno dítě! Objednává se na něj několik měsíců dopředu.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnete nás podpořit,  třeba jen tím, že tyto informace předáte i dalším lidem.

Za dvě krásná sluníčka vám z celého srdce děkuje celá rodina Wijacká a Kupcová.